VEIKLA

VEIKLA

LGMOA veikla

Pagrindinis ir svarbiausias LGMOA renginys ir tikslas – olimpiados. 2004 metais oranžiniai prisijungė prie Lietuvos mokinių chemijos olimpiados III turo organizavimo, po poros metų buvo priimti ir Lietuvos mokinių biologijos olimpiados, o galiausiai LGMOA atkeliavo ir į Lietuvos mokinių fizikos olimpiados trečiuosius turus. LGMOA nariai ir per antruosius gamtos mokslų olimpiadų turus aplanko įvairių rajonų mokinius, siekia juos sudominti mokslu ir nustebinti kažkuo, ko jie nėra matę.

Organizacija prisideda ir prie tarptautinių renginių organizavimo: 2005-2014 metais Lietuvoje organizuotos Baltijos šalių chemijos olimpiados, 2010 metais Vilniuje vyko Tarptautinė vasaros mokslo stovykla (ISSC), o 2012 metais – iki šiol didžiausias gamtos mokslų ugdymo renginys Lietuvoje – Europos Sąjungos mokslo olimpiada (EUSO). Tam, kad būtų atrinkti moksleiviai į Tarptautinę jaunių gamtos mokslų olimpiadą (IJSO), buvo sukurta Lietuvos gamtos mokslų olimpiada (LGMO). Tai – projektas, kur LGMOA vaidina tikrai didelį vaidmenį: oranžiniai ne tik padeda kurti užduotis, jas išveža i miestus, prižiūri jas sprendžiančius dalyvius, surenka darbus, ištaiso juos, bet ir padeda galutinėje atrankoje į IJSO paruošiamąją stovyklą.

Vis dėlto, LGMOA neapsiriboja vien tik indėliu į olimpiadų organizavimą. Oranžinių kuruojamas projektas „Biologų sandrauga“ (BioSa) padeda pasiruošti šalies biologijos olimpiadoms ir gilinti savo žinias bei tobulinti įgūdžius. LGMOA administruoja didžiausio šalyje tinklalapio, skirto mokiniams ir mokytojams, (olimpiados.lt) veiklą. Kitos oranžinių iniciatyvos – projektas „Universitetas su Oranžiniu“ (UsuO), kuris padeda mokiniams sužinoti apie studentišką gyvenimą iš pirmų lūpų.

Oranžiniai taip pat tęsia mokslo populiarinimo (LGMOA „Mokslo dienos“ šalies mokyklose) ir Asociacijos naujokų krikštynų tradicijas.